Księgowość studia dzienne i zaoczne

Category: bankowa 165 0

Wybranie odpowiednego kierunku studiów to ogromna część sukcesu i dobre zaplanowanie swojej kariery zawodowej bez wątpienia ułatwia późniejsze wyjście z uczelni i znalezienie zatrudnienia. Im trudniejszy kierunek studiów wybieramy, jak księgowość studia czy biotechnologia, tym większe szanse na późniejszą pracę w dobrej i konkurencyjnej firmie – nie jest bowiem sukcesem znalezienie pracy poniżej swoich możliwości. Dużo ważniejsze jest w dzisiejszych czasach odnalezienie się w innowacyjnej rzeczywistości, w której liczy się praktyka i umiejętność obsługiwania najtrudniejszych programów czy urządzeń, dostęp do nowoczesnych materiałów i technologii produkcyjnych. Są to rzeczy, które często z teoretycznego nauczania trudno jest wynieść na odpowiednim poziomie. Dlatego każdy kierunek, także księgowość studia, opierać powinien się przede wszystkim na konkurencyjnym programie nauczania. Jest to bardzo ważne, ponieważ późniejszy pracodawca oczekuje podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie teoretyka, który ani jednego dna nie spędził na realnych pracach księgowych, tylko człowieka, który przynajmniej na stażach lub warsztatach miał okazję pracować na aplikacjach księgowych i podejmować określone działania.

Program nauczania musi być innowacyjny i konkurencyjny, aby księgowość studia dawały nie tylko dyplom, ale także szansę na zatrudnienie w prawdziwie nowoczesnej i postępowej firmie. W idealnych warunkach, w konkurencyjnej gospodarce, już podczas nauki na takich kierunkach jak księgowość studia student był by motywowany do tworzenia własnego biznesplanu i sięgania po granty czy konkursy finansowe na wsparcie rozpoczęcia własnej działalności. Najbardziej aktywni studenci doskonale rozumieją, że ich resume i doświadczenia dodatkowe będą kluczowe, przy ewentualnym naborze na konkretne stanowisko. Każdy jeden dzień spędzony w prawdziwym zakładzie pracy na realizowaniu prawdziwych zadań związanych z księgowością, jest dużo milej widziana przez współczesnego pracodawcę, aniżeli księgowość studia opierające się na dziesiątkach godzin spędzonych na wykładach i tłumaczeniu dziwnych matematycznych funkcji, które dzisiaj za pracownika wykonuje program komputerowy.

Z tego właśnie względu warto zastanowić się nad wyborem danego kierunku – zwłaszcza w niepełnym wymiarze godzinowym. Oczywiście dla wielu ludzi studia zaoczne nie wchodzą w grę z wielu powodów i tylko zaoczne ukończenie danego kierunku jest im stanie dać szanse na lepszą sytuację zawodową. W takiej sytuacji księgowość studia zaoczne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę – ponieważ nie potrzeba pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich, aby posiąść wiedzę niezbędną do prowadzenia podstawowych rozliczeń i rachunkowości na poziomie niewielkiego przedsiębiorstwa. Przeważnie także księgowość studia zaoczne wymagają właściwego przygotowania się do kolejnych zajęć i zapamiętywania dużej porcji materiału. Wymiernym skutkiem takiego studiowania księgowości czy rachunkowości może być zdany państwowy egzamin nadający całkiem namacalny tytuł i uprawnienia – a wraz z nimi kartę przetargową w rozmowach kwalifikacyjnych.

Related Articles

Add Comment