Plusy i minusy pracy jako księgowy

Category: biuro rachunkowe 641 0

Obecnie co raz więcej osób myśli o tym aby znaleźć dobry zawód, który będzie gwarantować dobry byt w przyszłości. Jakie w tej sytuacji należy zaliczyć profesję? Z pewnością będzie to lekarz, prawnik inżynier ale również księgowy. Przed rozpoczęciem tego rodzaju zawodu należy pomyśleć o tym czy tak naprawdę będziemy się do tego nadawać. W przypadku zawodu księgowego istnieć będą zalety a także wady, które będą dotyczyć rozpoczęcia tej profesji.

W odniesieniu do dobrych stron to tak naprawdę należy powiedzieć o tym, że zawód księgowego ma kilka zalet. Do jednych z nich na pewno należy zaliczać to iż praca może zapewniać stabilność – w przypadku większości firm warto się liczyć z tym, że tak naprawdę można otrzymać umowę o pracę z pełnymi prawami do urlopu lub L4, nie jest to publicystycznie nazywana ,,śmieciówka”. Dobrą stroną wykonywania zawodu jako księgowy jest z pewnością to, że nieustannie można się rozwijać – na samym początku można zaczynać od niskiego szczebla ale wraz z upływem czasu a także zyskaniu doświadczenia można awansować albo również próbować swoich sił otwierając swoją własna firmę, które będzie się specjalizować w profesji księgowości. Jak sprawa się przedstawia z prestiżem społecznym? Na pewno wykonując pracę jako księgowy należy liczyć się z tym, że tak naprawdę można liczyć na szacunek i poważanie wśród swoich znajomych jak i również rodziny. Praca księgowego to także duża szansa na to, że pensja miesięczna nie będzie aż tak niska – dość wysokie zarobki a wszystko to może być uzależnione od umiejętności i doświadczenia.

Praca księgowego to nie tylko same dobre strony. Oprócz tego warto sobie zdać sprawę również z tego, że mogą istnieć również minusy. Jakie tutaj należy wymieniać? Przede wszystkim jednym z nich jest to, że ta praca może być w pewnym stopniu monotonna i nudna – przewijają się takie same zadania, które nie mają zbyt dużej specyfiki innowacyjności. Próbując dostać się na stanowisko głównego księgowego tak naprawdę należy spodziewać się, że wymagania właściciela firmy mogą być naprawdę wysokie. Często się wymaga posiadanie dużego doświadczenia minimum jednego roku lub dwóch lat. Nie mając tego rodzaju doświadczenia można mieć marne szanse konkurowania z innymi osobami, które mają większe umiejętności w tym zakresie. Praca księgowego może w pewnym stopniu wpływać na nasze zdrowie. Co należy pod tym rozumieć? Przede wszystkim tą sytuację, że to właśnie wykonywanie swojego zawodu przede wszystkim przed komputerem może nie tylko psuć wzrok ale także wpływać na sylwetkę całego ciała. O czym warto pamiętać wykonując prace księgowego? Warto się rozwijać pod względem aktywności-ruchowej. Uprawianie sportu minimum 3 razy w tygodniu powinno być praktyką, która tak naprawdę powinna służyć każdej osobie wykonującej zawód księgowego.

Przed podjęciem pracy księgowego warto odpowiedzieć sobie na pytani, które dotyczyć będzie tego – co naprawdę robisz lubić w życiu? Nie warto zostać księgowym na siłę ponieważ to nie będzie dawać Ci świetnych korzyści a jedynie wypalenie zawodowe. Kształcenie się w kierunku, który nie interesują nas zupełnie warto odstawić zupełnie na bok. Nie należy kierować się dość dużymi pensjami miesięcznymi. Praca, która jest tylko dla pieniędzy nie będzie przynosić nigdy satysfakcji i swoistego spełnienia.

Related Articles

Add Comment