Obowiązki pracy na stanowisku głównej księgowej

Category: zarządcza 285 0

Istnieją zawody w których to pracodawcy szukają specjalistów a nie odwrotnie. Z pewnością do takich branży należy zaliczać księgowość. Aby jednak spełnić swoje marzenie i pracować w zawodzie swoich marzeń należy przede wszystkim pokonać przeciwności losu, nauczyć się bardzo ważnych kwestii a także zdobyć odpowiednią wiedzę. Jakie szczeble warto pokonać w odniesieniu do głównej księgowej? Istnieję kilka wskazówek, które ułatwią zdobycie wymarzonego zawodu.

Po pierwsze koniecznym jest zapoznanie się z tym jakie obowiązki należy przypisywać na zawód głównego księgowego/księgowej. Ta najważniejsza osoba w jednostce będzie sprawować nadzór nad wszystkimi wydarzeniami finansowymi w firmie, będzie w pełni mogła zadbać o to jakie funkcję sprawowane są przez najważniejszy rozwój zespołu. Za co jeszcze odpowiadać będzie główny księgowy/główna księgowa? Przede wszystkim należy powiedzieć o tym, że to stanowisko dotyczy także archiwizacji dokumentów, kontaktów z klientami a także z bankami.

Kto będzie zatrudniał księgowego, które firmy poszukują tego rodzaju pracownika? Przede wszystkim należy powiedzieć o tym, że tak naprawdę tutaj zatrudnienie należy szukać w bankach, firmach przedsiębiorców prywatnych, biurach rachunkowych lub instytucjach publicznych. Warto także powiedzieć o tym, że tutaj zatrudnienie może dotyczyć również różnego rodzaju stażu lub praktyk – na samym początku jako główny księgowy/główna księgowa.

Jakie cechy charakteru a także predyspozycję warto przypisać księgowemu? Przede wszystkim taka osoba powinna być cierpliwa, rzetelna oraz precyzyjna. Umiejętność, która powinna posiadać to przede wszystkim zdolności analityczne a także rozwiązywanie skomplikowanych równań matematycznych. Oprócz umysłu ścisłego należy także posiadać wiedzę na temat obecnych przepisów prawa – finansowego, podatkowego, dewizowego a nawet dewizowego.

Na samym początku ciężko jest zostać głównym księgowym/główną księgowa. Aby dojść do tego poziomu należy przede wszystkim posiadać odpowiednie cechy charakteru wraz z larami doświadczeń. W tym przypadku konieczne jest to aby być osobą przywódczą o cechach lidera charakteru. Świeży absolwent wyższej uczelni, szkoły średniej ma nikłe szanse na to aby rozpocząć zawód w tym zawodzie. Na pierwszym miejscu stawiać się zawsze będzie doświadczenie, które w początkowych latach kariery w tej profesji może być zerowe.

Do pozostania księgowym warto skończyć studia wyższe – fakultet polecany to z pewnością finanse i rachunkowość. Nie ma ściśle określonych zapisów dotyczących rekrutacji na to stanowisko. Jednak ogólnie mówiąc liczy się znajomość komunikatywna jakiegoś jednego języka obcego, zdolność posługiwania się komputerem a także programami, które są ściśle powiązane z księgowością np. Excel. Duży plus, który może wpływać na wartość kandydata to wiedza na temat zarządzania oraz elementów ekonomii.

Na jakie zarobki może liczyć księgowy? Należy powiedzieć o tym, że tutaj kwoty na najniższym miejscu stanowić będą zarobek około 1500netto. W zależności od posiadanych umiejętności a także doświadczenia główna księgowa/główny księgowy liczyć będzie na 15 000zł na rękę. Ten czynnik będzie także uzależniony od liczby zleceń a także od wielkości biura rachunkowego. Średnie pensja na tym stanowisku waha się w graniach od 2000 tys. zł do 5000 tys. zł. Taka praca ze względu na rodzaj umowy jaką jest (umowa o pracę) tak właściwie będzie gwarantować stabilność zatrudnienia. Osoba pracująca w biurze rachunkowym nie musi się w żadnym stopniu przejmować tym, że zostanie przyjęta na publicystycznie nazywaną umowę śmieciową.

Related Articles

Add Comment