Do kontroli firmowych finansów ściągnij aplikację na smartfona

Category: biuro rachunkowe 70 0

Prowadzenie dużej firmy, wielkiego przedsiębiorstwa albo kilku różnych spółek wymaga bardzo dokładnej kontroli nad przepływem wszelkich możliwych finansów. Jeśli chcemy mieć firmę działającą w pełni sprawnie i na naprawdę przyzwoitym poziomie warto w pełni kontrolować przepływ jej finansów. O ile w przypadku wielkich spółek trudno mówić o tym, żeby finanse mogła w niej kontrolować pojedyncza osoba, a tyle w przypadku jednoosobowych działalności i spółek cywilnych albo jawnych każdy z udziałowców ma pełne prawo do kontrolowania firmowych finansów. Pomimo tego, że większość firm zatrudnia jednak obsługę księgową to i tak warto kontrolować w pełni firmowe finanse. Czym innym jest przecież rozliczenie firmowych finansów w stosunku do urzędów i w celu ustalenia konkretnych państwowych danin. Natomiast zupełnie czymś innym jest kontrola nad tym, w jaki sposób i na co wydajemy firmowe pieniądze i jakie z tego uzyskujemy przychody. Dzisiaj nie trzeba mieć nie wiadomo jakich umiejętności matematycznych, żeby wszystkie finanse mieć pod ręką. Wystarczą do tego dwie aplikacje na smartfona. Pierwsza aplikacja powinna służyć do kontrolowania wydatków i przychodów oraz prowadzenia pełnego nadzoru nad obrotem firmowej gotówki. Druga aplikacja powinna służyć do obsługi firmowego konta bankowego i powinna umożliwiać natychmiastowy wgląd do wszystkiego co się wiąże z firmowymi przelewami wychodzącymi oraz uznaniami na koncie. Dzisiaj większość banków oferuje takie aplikacje ale tylko kilka ma naprawdę bardzo dobre i funkcjonalne aplikacje do bankowania przez smartfon.
Co do aplikacji bankowej nie mamy za dużego pola manewru, bo przecież musimy wybrać tą aplikację, którą wydał bank, w którym posiadamy firmowe konto. Dlatego, czy nam się to podoba czy nie, musimy zaakceptować ją taką jaką jest. Jeśli nam się ona nie podoba możemy jedynie zmienić konto bankowe na takie, do którego aplikacja będzie świetna i funkcjonalna. Natomiast, jeśli chodzi o aplikację to kontroli wydatków i przychodów to tych w marketach są setki. Markety to oczywiście sklepy z aplikacjami dla systemu operacyjnego, na jakim działa Wasz telefon. Setki aplikacji to oczywiście bardzo duży wybór, ale tylko niewiele z nich działać będzie za darmo. Większość tego typu aplikacji kosztuje kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, które trzeba zapłacić zanim się takową pobierze. Dlatego najlepiej wcześniej poszukać w internecie opinii na temat kilku najlepiej ocenianych tego typu aplikacji. Pamiętajmy, że czym innym jest średnia ocena aplikacji w sklepie a czym innym prawdziwe opinie użytkowników na jej temat zamieszczone w sieci.
Dobra aplikacja umożliwiająca kontrolę firmowych obrotów będzie miała szereg funkcji ułatwiających zarządzaniem kosztami i zyskami a nawet prognozowanie stanów magazynowych czy sprzedaży w kolejnych miesiącach. Podstawowe funkcje to jednak pełna ewidencja wydatków i przychodów. Wiadomą sprawą jest, że nie w każdej firmie koszt jest równy realnemu wydatkowi poniesionemu przez właściciela firmy. Dlatego właśnie taka aplikacja służy do prowadzenia takiej realnej i prawdziwej ewidencji wszystkich kosztów i przychodów. Tworzenie grup wydatków albo grup kontrahentów to dla takich aplikacji zupełny standard. Wystarczy jedynie potrafić wykorzystać wszystkie możliwości takiej aplikacji, żeby mieć pełną kontrolę nad tym, czy oby realnie nie wydajemy za dużo w stosunku do tego co zarabiamy. Dlatego każda aplikacja do zarządzania budżetem firmy ma również funkcję generowania wszelkiego rodzaju raportów i wykresów, dzięki czemu możemy wizualnie zapoznać się z wszelkimi poniesionymi wydatkami i osiąganymi przychodami. Nie trzeba nawet znać się na matematyce. To sama aplikacja policzy wszystko za nas. I na koniec taka mała uwaga, dygresja albo przestroga. Jeśli pobraliście aplikację darmową i cieszyliście się zaoszczędzonymi pieniędzmi to może się okazać, że za wygenerowanie wykresu trzeba będzie w aplikacji zapłacić. To są tak zwane mikropłatności, dzięki którym zarabiają właśnie te aplikacje, które z pozoru są dla użytkowników darmowe. Nawet jeśli wyglądają na takowe to wcale darmowe one nie są.

Related Articles

Add Comment