Do swojej spółki bądź firmy księgowość możesz wynająć

Category: biuro rachunkowe 240 0

Czasy, w których duże firmy i państwowe spółki zatrudniały całe armie księgowych już dawno odeszły do lamusa. Dzisiaj, jeśli w firmie jest stanowisko głównej księgowej to już jest naprawdę dobrze. Dzisiaj przecież każdy dział pracowników można sobie wynająć, ponieważ wszystkie zawody stały się w pewnym sensie towarem czy raczej produktem oferowanym przez agencje zatrudnienia albo agencje pracowników tymczasowych. Przejdźmy może do meritum. Firmy czy spółki, które potrzebują profesjonalnych usług księgowych mogą sobie wynająć pojedynczego księgowego bądź cały dział księgowy na zasadzie outsourcingu, czyli takiej umowy agencyjnej o współpracę. Firmy oferujące tego typu księgowość oferują pracowników na wyłączność przeznaczonych tylko i wyłącznie do spraw jednej konkretnej firmy czy spółki. Za to firma bądź spółka płaci za wynajmowanie księgowych odpowiednie pieniądze, przy czym są one mniejsze, aniżeli byłyby koszty zatrudnienia pracowników na umowach o pracę czy ogólnie na własny rachunek.
Jeśli firma bądź spółka chciałaby jeszcze bardziej zaoszczędzić mogła by również poszukać księgowych czy na przykład biegłych rewidentów działających na własny rachunek czyli na tak zwanej własnej działalności. Tutaj jednak pojawiłby się jeden minus. Z każdym takim pracownikiem należałoby zawrzeć odrębną umowę outsourcingową o współpracę. Zatem skorzystanie z takiego biura, które pracowników księgowych wynajmuje będzie o wiele prostsza. Choćby dlatego, że zrekrutowanie pracowników chcących współpracować na zasadzie własnej działalności jest bardzo, ale to bardzo trudne. Łatwiej zatem znaleźć agencję pracy i zamówić na przykład pracę czworo księgowych zajmujących się sprawami tylko i wyłącznie naszej firmy czy spółki. Na taką usługę wynajmujący wystawia oczywiście fakturę, którą następnie przedsiębiorca albo spółka wrzuca w sobie w koszty, dzięki czemu obniża sobie podatek dochodowy.
Wynajem, czy jak kto woli outsourcing, to naprawdę korzystne rozwiązanie dla każdego spółki czy firmy. Bez względu na to, czy potrzebujemy informatyków, telemarketerów czy właśnie całego zaplecza księgowego dla firmy, korzystniej wyjdzie sobie takich pracowników wynająć. Samo  zrekrutowanie specjalistów w tych dziedzinach to ogromne koszty a co dopiero utrzymanie tego typu stanowisk pracy. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, o której należy w każdej chwili pamiętać. Pracownik wynajęty na zasadzie outsourcingu nie będzie stanowił dla Nas kosztów, kiedy na przykład zachoruje i pójdzie na zwolnienie lekarskie. Wówczas jest to zmartwienie zatrudniającej tego pracownika firmy, która go wypożycza tylko i wyłącznie na konkretny kontrakt czy konkretne zadanie. Zatem wynajęcie pracowników do księgowości albo skorzystanie z usług biura księgowego – to najtańsze i najlepsze rozwiązania dla tych wszystkich firm i spółek, w których bez profesjonalnej księgowości się nie obędzie.

Related Articles

Add Comment