Umowa z biurem rachunkowym

Category: biuro rachunkowe 116 0

W każdej, nawet najmniejszej firmie zachodzi konieczność prowadzenia rachunkowości. Niekiedy jest to rachunkowość uproszczona, a w innych przypadkach w pełnym zakresie. Nie ma jednak możliwości pominięcia rachunkowości. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ rozliczenia są często kontrolowane i w przypadku błędów, można liczyć się z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Wiele osób zaczynając prowadzić własną firmę, na początku samodzielnie prowadzi swoją rachunkowość. Nie jest to przecież zbyt trudne zadanie. Z czasem jednak przybywa innych obowiązków, które zaczynają zabierać sporo czasu. Wówczas trudno jest pogodzić je z prowadzeniem rachunkowości we własnej firmie. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas rozpoczęcie współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym. Takie biura funkcjonują we wszystkich miastach i z pewnością ich nie brakuje. Świadczą one profesjonalne usługi, w zakresie ustalonym ze zleceniodawcą na podstawie zawartej umowy.

Jest to z pewnością znacznie lepsze rozwiązanie, niż zatrudnienie osoby, która zajmie się rachunkowością na pełen etat. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że takiej osobie należy opłacić różnego rodzaju składki, co znacznie podnosi koszty jej zatrudnienia. Tworzenie nowego miejsca pracy nie jest najlepszym pomysłem w takiej sytuacji. Profesjonalne biura rachunkowe bardzo chętnie decydują się na współpracę z różnymi firmami, tymi większymi i tymi niewielkimi. Zazwyczaj współpraca z nimi oparta jest na umowie zlecenie lub umowie o dzieło. Dzięki temu, koszty jej zawarcia nie są wielkie i tak odczuwalne, jak zatrudnienie dodatkowej osoby.

Inną opcją jest współpraca z biurem rachunkowym online. Jest to obecnie bardzo modne rozwiązanie. Pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości kosztów. Funkcjonuje tak wiele biur rachunkowych w Polsce. Księgowy pracuje we własnym domu, a dokumenty są mu przekazywane online, lub większymi partiami. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu ich skanowanie i przesyłanie na skrzynką mailową lub umieszczanie w konkretnym miejscu. Wiele dokumentów księgowych funkcjonuje przecież w wersji elektronicznej, która nie wymaga drukowania i podpisywania. Takie rozwiązanie pozwala też na oszczędność czasu. Nie trzeba do biura rachunkowego jeździć co kilka dni i dowozić do niego kolejnych rachunków oraz faktur. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Related Articles

Add Comment