Outsourcing usług biurowych i administracyjnych – zoptymalizuj koszty zatrudnienia!

Category: budżetowa 194 0

Co to jest outsourcing? Outsourcing polega na wykorzystywaniu źródeł zewnętrznych we własnej firmie. Innymi słowami można to opisać jako wejście we współpracę z innym przedsiębiorstwem, któremu marka przekaże część swoich działań. Jest to warunkowane tym, że firmy oferujące usługi outsourcingowe najczęściej zajmują się wąskim tematem w sposób profesjonalny. Tak więc można od razu skorzystać z pomocy np. doświadczonych informatyków bez konieczności przeprowadzania rekrutacji na dane stanowisko w swojej działalności. Ważne jest także to, że przykładowy informatyk zdobywa cały czas doświadczenie współpracując z innymi markami, dzięki czemu szybko pozyskuje nową wiedzę i prędko może się uporać z napotykanymi trudnościami.

Dlaczego warto postawić na usługi outsourcingowe?

Zdarza się, że przedsiębiorca zamiast zajmować się faktycznym rozwojem firmy, musi nadzorować i wykonywać prace konieczne do zrobienia, czyli na przykład księgowość itd. Do tego dochodzi fakt, że nie musi on być specjalistą w tej dziedzinie. Sprawia to, że marka zwalnia ze swoim rozwojem. Oczywiście, często można zatrudnić nowych pracowników na etat, jednak wiąże się to z przeprowadzeniem nieraz trwającej długo rekrutacji nie wiedząc nawet, jak ocenić umiejętności kandydata. Do tego dochodzi stworzenie nowych stanowisk wymagających np. komputerów, drukarki itd. Może się również zdarzyć, że zatrudniona osoba nie będzie posiadała odpowiednich kwalifikacji, przez co firma może stracić. Dlatego coraz częściej stawia się na outsourcing. Usługi mogą dotyczyć wielu spraw. Chodzi o działy IT, asystentów, copywriterów itd., jednak najczęściej współpraca uwzględnia usługi administracyjno-biurowe.

Wirtualny asystent zajmie się Twoim biurem!

Firma outsourcingowa zajmująca się administracją może pomóc w wielu sprawach. Przede wszystkim jednak jej pracownicy mogą wystawiać faktury i prowadzić księgowość, co zdejmie sporo z barków właściciela firmy. Wirtualny asystent, bo tak można nazwać osobę trudniącą się outsourcingiem, zająć się może także prowadzeniem obsługi klienta, to jest odbieraniem telefonów, prowadzeniem korespondencji mailowej z klientami itd. Oczywiście, wszystkie działania będą zawierane w raportach, by wszystko było jak najbardziej czytelne. Firma outsourcingowa w tym zakresie może również zająć się w pewnym stopniu rekrutacją. Właściciel przedsiębiorstwa korzystającego z jej usług nie będzie więc musiał dodawać ofert pracy, ponieważ poinformuje tylko o swoich wymaganiach i określi zakres pieniężny. Co więcej, wirtualny asystent dokona wstępnej selekcji i wybierze tylko te najbardziej interesujące CV, a następnie wyśle je swojemu zleceniodawcy.

Skorzystaj z oferty Brella.pl!

Na rynku można znaleźć sporo firm oferujących usługi outsourcingowe, jednak na szczególną uwagę zasługuje Brella.pl. Jest to marka posiadająca ponad setkę wykwalifikowanych pracowników, którzy tylko czekają na to, by pomóc w Twojej firmie. Zakres działań jest bardzo szeroki, a do tego cena jest elastyczna. Stawka godzinowa robi się mniejsza wraz ze wzrostem roboczogodzin.

Related Articles

Add Comment